KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 4936535
*
nr 493 6535
Skulptur
Emil Ruge, Bisonoxe, längd: 18, keramik
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2007
kl 16:25:13
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bisonoxar bisonoxe djur djurmotiv emil ruge keramik konsthantverk skulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33
*
Skulptur
nr 493 6535
Skulptur
Emil Ruge, Bisonoxe, längd: 18, keramik
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2007 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bisonoxar bisonoxe djur djurmotiv emil ruge keramik konsthantverk skulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:08 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:22
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
4223 Skulptur
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:33